Medzi nimi

Autor: Marie Stracenská | 27.6.2013 o 11:08 | Karma článku: 14,68 | Prečítané:  1072x

„Mami! Ona ma sotila!“ A on si na mňa prdol!“ „Neprdol“ „Prdol!“ „Ale iba trochu! A ty si povedala, že som nešikovný!“ „Lebo ty si povedala, že som hlúpy!“ Ako strašne ich neznášam! Tieto hlúpe hlučné hádky... „Juli, prečo si povedala, že je Matúš hlúpy? A ty nerob cirkus, Matúško, vieš, že to nie je pravda. Prestaňte sa večne naťahovať,  je hrozné vás počúvať.“ Zasa raz sa cítim ako policajt. Možno sa tak učia priebojnosti, nebyť  mäkkí  a mať pohotové reakcie. Ale nešlo by to aj inak? Nešlo? Aj nás so sestrou mamka ako deti často  napomínala – nehádajte sa! A nechápala som, čo furt rieši – veď sa len bavíme. Teraz som sama mama a tie  krátke aj dlhé hádky a naťahovačky ma privádzajú do vývrtky. Začínajú sa už ráno: „Ty si si kratšie čistil zuby!“  a končia sa večer minútu pred spaním: „Ja idem dnes prvý na záchod!“ Zvýšený tón a obviňovanie, urážanie sa, oduté líca.

Matúš sa dnes zobudil skôr. Obliekol sa a umyl so mnou, pomohol s raňajkami. Aj sa trochu obávam, ale poviem to: „Prosím, ťa, choď zobudiť sestru, dokončím desiatu.“ Chvíľku sa nič nedeje, do detskej vchádzam opatrne. „Julinka. Julinečka, bábika, dobré ráno. Vstávaj. Už treba ísť do školy.“ Matúš sedí pri sestre, hovorí ticho a jemne ju hladí po vláskoch rozliatych po vankúši. Malá otvorí oči. „Dobré ráno, Matúško.“ Natiahne sa a usmeje. Rozkošní sú... Taký gýč. A mne je z neho tak pekne pri srdci.

O pár minút sadáme k stolu. A je to tu zas. „Ty máš viac mliečka ako ja!“ „Nemám! Ty si zas mala včera viac sušených banánov!“ „No a čo, mám ich rada!“ „Aj ja ich mám rád! A budeš tučná! A už skoro si!“ „Nebudem! Mami, však nie som tučná?“ Čo som komu urobila... Možno sa tak učia priebojnosti, nebyť  mäkkí  a mať pohotové reakcie. Asi si to ako mantru napíšem na chladničku, nech to mám stále na očiach. Lebo inak ma z tých ich súrodeneckých cvičení trafí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?