Na neskôr

Autor: Marie Stracenská | 28.5.2013 o 13:22 | Karma článku: 14,78 | Prečítané:  834x

„Ty nemáš rada žĺtko?" Kamarátka pozerá ako starostlivo okrajujem volské oko a obchádzam polotekutý stred. „Práve naopak. Preto si ho nechávam na koniec." Určite nie som sama.

V chrbtici zvláštne brnenie. Je príjemné. Teším sa - a chcem sa ešte chvíľu. V taške si nesiem nové klbká vlny. Už teraz cítim v rukách ihlice a teším sa, ako prekrížim dva konce vlny v prvom očku. Muž mi podáva malý prehrávač  a usmieva sa. Viem prečo. Sú v ňom natiahnuté nové príbehy, nahovorené knihy. S nimi  behávam. Vďaka nim nemyslím na unavené svaly. Nikdy inokedy ich nepočúvam. Výlučne si ich púšťam keď vybieham a vypínam pri záverečnom fučaní. Sú úžasné, vždy zaujímavé a krásne nové. Som zvedavá, čo mi nahral, ale nepozriem do zoznamu ani si ich nepustím. Ich čas príde. Vyberám novú knižku a kladiem ju na policu. Konce prstov sa jemne zachvejú - bude skvelá! Ale ešte nie. Počká, kým dočítam inú. Na linke leží balíček od mamky. Priniesli ho už pred pár hodinami. Ale ešte ho neotvorím. Ešte pár povinností - a poteším sa potom.

Každý svojho šťastia strojcom. Keby tak platilo vždy. Nie každý moment vieme ovládať, kontrolovať, nie každú situáciu naplánujeme. Zlé príde často rýchlo a neočakávane. O to viac sa s dobrým  niet kam ponáhľať .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?