Dvaja za jedného

Autor: Marie Stracenská | 26.2.2013 o 12:56 | Karma článku: 13,22 | Prečítané:  1429x

Labužnícky sa prevaľuje na posteli. Zrazu sa záhadne usmeje, vyhrnie si perinu, vypúli zadok - a puk! Nahlas, presne miereným smerom rovno na sestru.

„Ty si hnusný!" „Ty si trápna!" „Fúj! Ty smraďoch!" „A ty si si zasa na mňa kýchla!" Je to možné, že ešte nemajú sedem a už je tu puberta? Vynára sa mi dávna mamina tvár: „Prestaňte sa stále hádať! Ste sestry!" A moje začudovanie - čo stále má? Veď sa len normálne naťahujeme... Pozriem na dvoch chrústov, ako sa klbčia a pri tom kričia. „Mami! Od ma udrel!" „Ty si ma prvá! A aj si ma kopla!" „Lebo ty si ma pripučil!"

Prestrih, deň neskôr, veľké potraviny.  „A ty máš bračeka alebo sestričku?" „Mám." „Aha. No ale to nemôžeš potom zobrať  len sebe." Zbojníčka  v jednej ruke rozhryzený rožok, druhou siaha do regálu a vyťahuje odtiaľ jogurt - taký, aký cudzí  chlapček už jeden drží. „Ako by to bolo, keby  si zobral dobré len pre seba. Na." Podáva mu téglik s pohľadom, ktorý neznesie odpor. Chlapček ho od nej berie a odnáša obidva ku košíku svojej mamy.

„Toto je môj brácho", ukazuje malá hrdo na víťaza stolného futbalu. „To spievala moja segra", vysvetľuje zas on kamarátom v herni. Pred cudzími, keď nie sú spolu, niet nerozlučnejšej dvojice. Maškrty zásadne berú dvojmo, vždy aj pre druhého. Ale o pár minút neskôr už zasa „ona mi urobila", „on ma udrel", „nerob ty trapko" a „odporná ženská". No nebola by to bez bratov a sestier nuda?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?