Odkazy

Autor: Marie Stracenská | 12.2.2013 o 12:14 | (upravené 12.2.2013 o 12:20) Karma článku: 13,48 | Prečítané:  836x

„Tato na mňa kričal. Ľubim ťa maminka. Som mala kveťinka." „Toto napisala Julinka aj nakreslila." „Od Gaborka a Matuško." Na linke, stole v obývačke, na vankúši pod ich posteľami. Nemusím sa pýtať, ako sa mali. Krátke útržky dňa sa objavujú na kúskoch papiera.  

                 

Vyše tridsať rokov späť. Úlohy napísané, chystáme sa von. Vieme, že mamka príde domov, keď sa so sestrou budeme naháňať vonku okolo paneláka. Tak jej aj dnes, ako skoro každý deň, nechávame odkaz. Niekedy jej, inokedy babičkám. Krátky pozdrav na lístku položený v kuchyni alebo na nočnom stolíku, aby ho určite našla. Keď nás neskôr zavolá na večeru, nebudeme o ňom hovoriť. Netreba. Veríme, že sa poteší. A o to ide. Nechceme sme, aby ju po práci vítal prázdny byt.

        

História sa opakuje. Hoci som deťom nikdy o svojich odkazoch mame a babičkám nehovorila, robia to isté čo sme so sestrou robili my. Netušila som, že celé tie roky si niektoré mamka a babičky schovávali. Našla som ich celkom nedávno v zažltnutom hrubom obale, do akých si mama vkladala svoje koncepty na prednášky. Hm. Asi sa pozriem po nejakom krajšom odkladisku. Dôstojnejšom. :) „Tato je dobri. Maminka je pekna." 

                

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia zatvára hranice, podmienky pre Slovákov už nebudú také dobré

Británia pristúpila k referendu o brexite, pretože sa domácim nepozdávalo vyplácanie vysokých sociálnych dávok cudzincom.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.


Už ste čítali?