Neobyčajný

Autor: Marie Stracenská | 19.9.2012 o 11:07 | Karma článku: 19,16 | Prečítané:  1102x

Ráno vkĺzne do tenisiek svojským spôsobom. V oboch rukách polmetrové obuváky, nasunie si špičky a šup dnu päty. „Ešte bundu!", kričím za ním do dverí. V rozbehu zastane, chytí si rukávy, trochu mu pomôžem a kým sa sama oblečiem, zbehne po schodíkoch do predzáhradky. Migne doľava a už ho nevidím. Ale už pár dní viem, čo robí. Prebehne sa po zožltnutej tráve k rohu domu. Tam nie je tak sucho a ešte tam čo to rastie.

Pridá sa k nám zadýchaný už až keď s drobkou stojíme pri aute. V ručičke jeden, dva, tri kvietky. Napriahne ju ku mne a naširoko sa smeje. Občas je medzi kvetmi tráva. Vždy sú rovnaké, to čo ponúka nepestovaná záhrada. Biele hlavičky Myšieho chvosta obyčajného. Vezmem si, poďakujem a už nasadáme a fičíme do školy. Dávam si ich na palubnú dosku do preliačiny pred spolujazdcom, nosím na pracovný stôl. Malé kytičky zviažem, nedávam ich do vody. Raz za tri dni ich nahradím ďalšími.

            

Dnes ku mne napriahol zovretú pästičku, sotva z nej bolo vidieť hlavičky kvietkov. „Matúško, kratučké sú. Ani si ich neviem vziať. Ale ďakujem." Vyťahujúc kvietky pozerám do rozsvietených očí šesťročného džentlmena. „Ja viem, maminka. Ale veľmi sa ponáhľame. A ja som ťa nechcel nechať odísť bez kvetinky." Myší chvost. Vôbec nie obyčajný.

                          

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pluralita v Smere a Kmotrík s Dankom na večné časy (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.


Už ste čítali?