O šťastí

Autor: Marie Stracenská | 12.6.2012 o 10:54 | Karma článku: 20,43 | Prečítané:  1602x

Väčšinou keď prídem domov, už sa len smejem. Stresu bolo v práci dosť, doma už ho nechcem. Ale včera som plakala. „Maminka! Aha! Toto sme dostali od tety Zuzky!“ Deti mali narodeniny, ale akosi mi nedochádzalo ako a prečo a kedy a vôbec. Hľadela som na malé knižočky a vzala do ruky priania.

Jedno s oslovením Milá Julinka, na druhom nápis Milí rodičia. Teta Zuzka im ich nechala v škôlke, počkali ich. Milí rodičia! Buďte šťastní, že máte také krásne, zdravé a múdre deti. Vážte si, že máte dar takto krásne viesť a vychovávať svoje deti - ono sa vám to vráti a bude to pre vás to najväčšie šťastie a potešenie. Veľa šťastia! Teta Zuzka Miklósová.

                             

Vyšli mi slzy a neutrela som si ich.

Teta Zuzka mala deti pred dvoma rokmi v škôlke. Teraz sa s ňou stretávame občas v meste a niekedy aj ráno, keď vodieva do škôlky malého Alexa. Teta Zuzka bola učiteľka, ktorú si všetky deti aj rodičia na svete želajú. Múdra, pokojná, srdečná, láskavá, skúsená. Aj tých najväčších uličníkov zvládala s prehľadom. Jej riekanky a úslovia hovoríme doma dodnes.

Deti, aj roky potom, čo sa s ňou v škôlke rozlúčili, sa k nej zďaleka rozbehnú, kedykoľvek ju zbadajú. Všetky úprimne vyobjíma, popýta sa ako sa darí. Usmiata, vždy pekne upravená, pohladí, zaželá všetko dobré.

Teta Zuzka si teraz našla čas a kúpila darček dvom celkom cudzím deťom a napísala lístok aj ich rodičom. Keď som sa stal mamou, prinieslo to so sebou zmenu, ktorú som nečakala. Pre okolie už nie som nikým iným. Každá návšteva odvtedy prinesie niečo pre deti, pre nás zriedka. A teraz sa to obrátilo. Pri príležitosti narodenia detí prišlo prianie nám veľkým. Od výnimočnej a krásnej ženy, ktorej meno budeme doma navždy hovoriť s láskou.

Každý z nás v živote narazil na zákernosť a hlúposť. Nie každý stretol v živote dobro. My sme to šťastie mali. Volá sa Teta Zuzka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami strany sa stali Juraj Blanár a Peter Žiga.

DOMOV

Fraška a boj s SNS či Kotlebom, analytici hodnotia snem Smeru

Snem veľa prekvapení podľa analytikov nepriniesol.

KULTÚRA

Milan Lasica: Už nemôžem umrieť predčasne

Keby som mohol, správal by som sa úplne inak, tvrdí.


Už ste čítali?