Nehovor mi Zlatko

Autor: Marie Stracenská | 6.6.2012 o 14:09 | Karma článku: 12,52 | Prečítané:  2415x

„Toto už mi nikdy nepovedz", ohradila som sa ostro, keď sa deti večer uložili a konečne bola chvíľa porozprávať sa s mužom. „Nehovor mi „Počuj", keď s tebou telefonujem. Hovoríš to vždy takým hnusne technickým tónom. Ja nie som kamarát z krčmy. Som tvoja žena." „Aha." To bolo všetko. Tak som mala potrebu dovysvetľovať: „Lebo keď zavrčíš to svoje „Počuj", pripadám si ako nejaký odkundes, čo si ho náhodou stretol. Fakt mi to vadí." „Dobre." Tak teda dobre.

„Nehovor mi Zlatko! Hovoríš tak každému druhému. Ja nie som žiadne Zlatko." Povedal zas on o niekoľko dní nato. Pochopila som. Zlatko je veľa ľudí. Takí tí milí, príjemní, ktorým som vďačná, niečím prekvapia, pomôžu. To je všetko je často aj môj muž - ale on nechce byť Zlatko. Cíti sa asi podobne ako som sa ja cítila Láskou - keď som zistila, že jeden z bývalých tak hovorí aj všetkým svojim ex.

Nehovor mi Zlatko a nehovor mi Počuj. Maličkosť, obyčajné slovo. Ale podstatné. Aj po tých rokoch je dôležitý pocit, že sme pre toho druhého niečo viac, než všetci ostatní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne, ponuku predložili Číňania a skupina slovenských miliardárov.

KOMENTÁRE

Ako o tridsať rokov rozvrátim našu spoločnosť

Moderné demokracie sa premenia na vlády starých.

SVET

Dôsledky talianskeho referenda pocíti celá Únia

Neúspešné talianske referendum vystrašilo trhy.


Už ste čítali?