Polovica

Autor: Marie Stracenská | 10.5.2012 o 8:31 | Karma článku: 13,89 | Prečítané:  843x

„... moja milá mamička, najviacej ťa ľúbim."  Škôlkari stoja vedľa seba ako hríbiky, pozerajú sa pred seba, nie na svoje mamy a tatov - aby ich ich pohľad nevyviedol z rytmu. Až keď skončia obzrú sa tým smerom a poklonia sa, usmejú sa na seba - mamy hrdo, drobci trochu zahanbene. Podarilo sa. Hudba nefunguje, dievčatá nezatancujú, ale zaspievajú pekne. Dvakrát toľko dospelých ako detí. Aj Estikina mamka to stihla, aj keď ráno vysvetľovala dcére, že to asi nezvládne a snažila sa rozohnať jej smútok sľubom, že príde aspoň babka. A Šimonko sa správa tiež ako vzorný škôlkar, tentoraz nepobieha okolo, ako pred pár mesiacmi na vianočnej besiedke a skoro všetkých ostatných vystúpeniach doteraz.

Toto môžu mamám všetci tatovia závidieť. Ich vlastný deň. Keď dostávame básničky a papierové kvety so želaniami. Pusinky a veľa úsmevov. Mamy sú dojaté. Domov si nesú fotky a filmy v kamerách, aj malí si ich raz asi radi pozrú.

Mne patrí len polovica toho vystúpenia. U nás je mamou  tato minimálne tak ako ja. Bol malým mamou od roka, odkedy mne došlo mlieko a prišla práca. Je im mamou v mnohom dodnes. On lepšie ako ja vie, kedy berú aké lieky. Ktorí kamaráti k nám chodia najčastejšie, aj kde bývajú deti, ktorým boli naši štuplíci na narodeninových oslavách. Pozná cudzích rodičov priezviskom. Teraz vychádza náš pomer mama:otec  jedna k jednej, roky to bolo výrazne v môj neprospech.

Mne patrí iba polovica vystúpenia aj polovica Dňa matiek. Je super, že máme deti dve. Tak má každá mama u nás doma svoje želanie a svoju modrú kvetinu z krepového papiera. Aj polovica je dosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?