Z Rovinky

Autor: Marie Stracenská | 8.9.2011 o 13:06 | Karma článku: 11,21 | Prečítané:  1450x

Milí cestári, konštruktéri, príslušní zodpovední. Pred mesiacom ste sa začali motať okolo mojej každodennej cesty medzi Rovinkou a Bratislavou. Netešila som sa - na konci prázdnin? Teraz, keď bude na cestách nával to idú rozširovať? To predsa nemôžu stihnúť!

Nuž, prekvapili ste ma. Začínal sa školský rok a cesta, aspoň tá zásadná časť, bola hotová. Krásny tmavý koberec, hoci zatiaľ bez čiar, široký ako diaľnica. Idem na štvorke! Na päťke? Neveriacky som radila v pondelok. O tomto čase som tade predtým viac stála než išla. Autá sa nervózne predbiehali, vodiči mračili. A teraz - fičíme!  

Už štvrtý deň si ráno sadám do auta s opatrným pocitom - bude to také fajn aj dnes? Každý deň tomu ešte neverím - a bojím sa, že mi tú rannú pohodu niekto vezme. Že sa niečo stane, cesta sa scucne späť. Alebo sa autá nejako záhadne zmnožia. Alebo ju zavrú a zakážu tade jazdiť. Ale - klop, klop, klop, zatiaľ nič také!

Viem, že cesta je zatiaľ rozšírená len čiastočne. Ešte sa bude na dva razy upravovať a bude celkom zastavená. Nevadí. Ak sa po týchto obmedzeniach viac zrýchli, pošlem vám asi všetkým fľašu sektu.

Lebo ste mi darovali niečo veľmi cenné - čas. Dali ste mojim deťom aj mne každý deň dobrých dvadsať minút. Krásnych dvadsať minút so zbojníkmi voňavými z ranných postelí, bez stresu a neustáleho sledovania hodiniek. Vzácnych dvadsať minút, keď ich ráno môžem v pohodičke poobliekať a vystískať pred odchodom do škôlky. Veľmi si ten dar vážim. A ďakujem!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

TECH

Štyri tipy ako míňať menej dát na iPhonoch

Ak vždy príliš skoro prečerpáte mesačný limit dát, vyskúšajte niektorú z týchto rád.


Už ste čítali?