Girl power

Autor: Marie Stracenská | 23.8.2011 o 12:31 | Karma článku: 13,56 | Prečítané:  2320x

Tie tri žabky bežali z brehu do vody s krásne zvonivým smiechom. Ako schodíky - každá o hlavu vyššia od druhej. Krásne dlhé, pevné nožičky im len kmitali. A už sa špliechali navzájom a vyskakovali - aby dopadali do vody s ešte hlasnejším smiechom. Aké sú krásne!

Po chvíli najmladšia vybehla z vody k mužovi, ktorý pomaly prichádzal ovešaný taškami, v ruke dve ružové karimatky. „Tato, tato, ja som išla v gaťkách!" „A prečo si išla v gaťkách? Veď ti nesiem plavky..." No veď, nesieš, ale pomaly, pomyslela som si to, čo asi blesklo hlavou dievčatku. Kto má čakať na nejaké plavky, keď voda je taká skvelá? Malá sa zasmiala, otočila sa a utekala späť do vody k sestrám.

Muž urobil rodinné ležovisko, trpezlivo vybral plavky a zavolal dievčatá, nech si ich predsa len oblečú. „A tato, budeme tu aj jesť?" „A čo máme piť?" „Ako dlho môžeme byť?" „Čo si ešte priniesol?" Výbuch dievčenskej energie. Štebotali jedna cez druhú. Muž odpovedal, výrazne tichším hlasom než dievčence. Dal im jesť aj piť, poskladal ich šatôčky. Do vody išli o chvíľu všetci spolu. Chlapík to po štvrťhodine zabalil a vybral sa späť k brehu. „Tato, budeš sa so mnou teraz hrať?", švitorila za ním v pätách najmladšia. Dve staršie sa práve vyhadzovali z vody, akosi ostala navyše. „Teraz si idem čítať, potom sa s tebou budem hrať," „A potom, potom sa teda so mnou budeš hrať? Karty alebo s loptou?" „Teraz si IDEM ČÍTAŤ. Potom sa s tebou zahrám." „Dobre." Malá sa otočila a v radostnej nálade sa vrhla späť do vody. Muž si so vzdychnutím odovzdane sadol na okraj ružovej karimatky. 

Nemáš to ľahké, kamarát, pozerala som naňho s pochopením. Očami som sledovala mojich krpcov, ktorí už hodinu naháňali rybičky, sácali sa na nafukovačkách a lovili kamienky. Sám na tri, to je ťažká presilovka. Držím palce. Ani nevieš, ako veľmi ti tých pár minút s knižkou doprajem :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami strany sa stali Juraj Blanár a Peter Žiga.

DOMOV

Fraška a boj s SNS či Kotlebom, analytici hodnotia snem Smeru

Snem veľa prekvapení podľa analytikov nepriniesol.

KULTÚRA

Milan Lasica: Už nemôžem umrieť predčasne

Keby som mohol, správal by som sa úplne inak, tvrdí.


Už ste čítali?