Girl power

Autor: Marie Stracenská | 23.8.2011 o 12:31 | Karma článku: 13,56 | Prečítané:  2319x

Tie tri žabky bežali z brehu do vody s krásne zvonivým smiechom. Ako schodíky - každá o hlavu vyššia od druhej. Krásne dlhé, pevné nožičky im len kmitali. A už sa špliechali navzájom a vyskakovali - aby dopadali do vody s ešte hlasnejším smiechom. Aké sú krásne!

Po chvíli najmladšia vybehla z vody k mužovi, ktorý pomaly prichádzal ovešaný taškami, v ruke dve ružové karimatky. „Tato, tato, ja som išla v gaťkách!" „A prečo si išla v gaťkách? Veď ti nesiem plavky..." No veď, nesieš, ale pomaly, pomyslela som si to, čo asi blesklo hlavou dievčatku. Kto má čakať na nejaké plavky, keď voda je taká skvelá? Malá sa zasmiala, otočila sa a utekala späť do vody k sestrám.

Muž urobil rodinné ležovisko, trpezlivo vybral plavky a zavolal dievčatá, nech si ich predsa len oblečú. „A tato, budeme tu aj jesť?" „A čo máme piť?" „Ako dlho môžeme byť?" „Čo si ešte priniesol?" Výbuch dievčenskej energie. Štebotali jedna cez druhú. Muž odpovedal, výrazne tichším hlasom než dievčence. Dal im jesť aj piť, poskladal ich šatôčky. Do vody išli o chvíľu všetci spolu. Chlapík to po štvrťhodine zabalil a vybral sa späť k brehu. „Tato, budeš sa so mnou teraz hrať?", švitorila za ním v pätách najmladšia. Dve staršie sa práve vyhadzovali z vody, akosi ostala navyše. „Teraz si idem čítať, potom sa s tebou budem hrať," „A potom, potom sa teda so mnou budeš hrať? Karty alebo s loptou?" „Teraz si IDEM ČÍTAŤ. Potom sa s tebou zahrám." „Dobre." Malá sa otočila a v radostnej nálade sa vrhla späť do vody. Muž si so vzdychnutím odovzdane sadol na okraj ružovej karimatky. 

Nemáš to ľahké, kamarát, pozerala som naňho s pochopením. Očami som sledovala mojich krpcov, ktorí už hodinu naháňali rybičky, sácali sa na nafukovačkách a lovili kamienky. Sám na tri, to je ťažká presilovka. Držím palce. Ani nevieš, ako veľmi ti tých pár minút s knižkou doprajem :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?