Baby friendly

Autor: Marie Stracenská | 22.8.2011 o 11:07 | Karma článku: 11,17 | Prečítané:  1962x

„Poďte si vybrať, mám vymaľovánky. Aj pastelky. Sadnite si, tu, k stolu. Keď budete chcieť, je tu aj vodička, nalejte si. A na obrázok potom napíšeme meno, ja si ich odkladám, dobre?" Tento rozhovor sa odohral nie v detskom centre. Ale v banke.

Dnu som vchádzala trochu v strese - v hocijakej čakárni deti zamestnám, lebo sa im môžem venovať. Ale tu to nepôjde. Tu musím počúvať a fest pozorne. Treba, aby boli prítomní obaja manželia a keďže babky sú ďaleko a opatrovateľka nemôže, museli ísť malí s nami. Ale po takomto úvode v banke som si povedala - dobre sme prišli.

Kým sme my veľkí dohadovali s jednou pani detaily zmluvy, druhá sedela obďaleč tichých kresliacich si detí. Trvalo to asi pol hodiny. Deti stihli vymaľovať každý dva obrázky, my sme dohodli, čo bolo nutné. Na záver som ešte dokreslila dvoch rytierov pod Matúškov hrad. Malí sa poďakovali a zberali sme sa preč. „Ako to robíte, že sú takí poslušní?", spýtala sa ma mladšia dievčina pri odchode. Pochvala ma potešila, zašemotila som niečo, že aj oni vedia neposlúchať, ale pravdu som si sformulovala až po chvíli. Že malí boli takí poslušní nie vďaka nám, ale vďaka tej výnimočnej baby friendly pobočke  Keď deti zabavíte, nemajú dôvod nepočúvať a strhávať na seba pozornosť. Tak to obvykle je. To vie každá mama. Možno má tá pobočka mamu vo vedení. Nech je ako chce, bolo veľmi výnimočné, že sa na nás v banke v spoločnosti detí nepozerali ako na otravný hmyz.

A tak, pre všetkých rodičov - ak by ste náhodou potrebovali ísť do banky s deťmi, dá sa to aj bez stresov a napomínania. Určite v bratislavskom veľkom obchodom centre na nábreží, banka zo zeleno - oranžovým logom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia zatvára hranice, podmienky pre Slovákov už nebudú také dobré

Británia pristúpila k referendu o brexite, pretože sa domácim nepozdávalo vyplácanie vysokých sociálnych dávok cudzincom.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.


Už ste čítali?