Mamy škôlkarov možno pochopia

Autor: Marie Stracenská | 9.2.2011 o 8:52 | Karma článku: 12,91 | Prečítané:  1546x

Na toto ma nikto nepripravil. A mne to nedošlo... Po mesiaci kúpeľov návrat domov. Tešili sme sa už, všetci. Na „naše" prostredie, hračky, knihy, kuchyňu, postele. Na to, že zas budeme všetci a doma.

A ráno zazvoní budík. Vraciam si staré stereotypy - umyť, obliecť, najesť, škôlka. Nič nejde celkom hladko. Nikomu z nás. Trochu nestíhame a odchádzame z domu aj trochu hladní. Nevadí, jedenkrát sa nič nestane. Prichádzame k škôlke a dnu to ide veľmi pomaly. „Poďte," súrim čo najjemnejšie deti. „Nechcete byť poslední." Myslím si, že už sú veľkí. Vyzerajú tak, iní to o nich hovoria a aj sa tak často správajú. A potom mi Julka, ktorá ma ešte včera posielala preč, že ona si vie vypýtať lieky od sestričiek a aj si sama po ne niekoľko pochodí dôjsť , ktorá sa celkom sama zahrá aj hodinu na preliezačkách, skladá zložité puzzle bez pomoci, vodí sama na záchod mladšie deti a učí ich obliekať sa...  potom mi tá Julka pred dverami do škôlkarskej triedy povie: „Maminka, ja nechcem ísť," a rozplače sa. Plače aj Matúško, ešte oveľa viac. Otvoríme dvere, udivené pohľady spolužiakov. Veď tu to poznajú. Sme kamaráti. Je tu dobre, chodia sem radi... Akoby sa vrátil čas a boli sme v škôlke úplne po prvý raz. Plač, výčitky v očiach. Ohromná sila detských rúčok, ktoré ma držia za nohavice, zatiaľ čo po desiatich minútach prehovárania dieťa odo mňa odtŕha učiteľka. Zúfalé: „Maminka, ešte jednu pusinku!".

Nečudujem sa. Boli sme spolu každý deň. Dlho a od rána do večera. Boli sme spolu.

Myslím si, že už sú veľkí. Vyzerajú tak, správajú často a iní mi to aj o nich hovoria. Ale nie sú. Sú to stále drobčekovia, pre ktorých je „doma" a „mama s tatom" celý svet. Viem, že dnes po nich prídem veľmi skoro. Popoludnie si urobíme pekné, bude nám dobre. Ale radšej nechcem myslieť na zajtrajšie ráno...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme pripravení na všetko. Aj na Trumpa

Buď ho nahradí Mike Pence, alebo bude hviezdiť vo vlastnej reality show.

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi už neplatí konsenzus z Reaganovej éry.


Už ste čítali?